سود پرک ویژه

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کاربرد های متنوع از سود پرک

سود پرک که یک ماده ی قلیایی بسیار قوی است و در واکنش های شیمیایی نیز بسیار توانمند نشان می دهد، در صنایع مختلف کاربرد های متنوع و حساسی پیدا کرده است. سود پرک یا همان کاستیک سودا در خانواده ی محصولات بازی از جمله واکنش گر سریع تر و قوی تری نسبت به باقی باز ها می باشد. سود پرک در حالت محلول در آب، ثبات خوبی دارد تا آنجا که در این حالت می توان آن را ذخیره سازی و حتی جا به ‌جا کرد. همچنین در کاربرد های صنعتی از سود پرک، فرآورده های جانبی نامطلوبی مانند دی اکسید کربن و یا دیگر کربنات ها تولید نمی شود.
از جمله کاربرد های عمده از سود پرک در صنایع مختلف می‌ توان به صنایع تولید آلومینیوم، صنایع کاغذ سازی، بازیافت کاغذ، تصفیه آب و غیره اشاره کرد. سود پرک همچنین می تواند ماده ی اولیه ی خوبی در تولید بسیاری از محصولات باشد. مانند: حلال ‌ها، الیاف مصنوعی، چسب ها، علف‌کش‌ ها، رنگ سازی، سفید کننده ها و غیره. از سود پرک حتی در صنایع داروسازی نیز استفاده می شود. مانند: تهیه ی داروی آسپرین. از دیگر کاربرد های سود پرک می ‌توان به صنایع صابون سازی، مواد شوینده، صنایع نفت و گاز، سرامیک و... اشاره کرد. و همچنین از جمله کاربرد سود پرک در فرآیند خنثی سازی اسید ها در پساب های صنعتی است.
در ادامه به برخی از این کاربرد های سود پرک در صنایع به حالت جامع‌ تری اشاره می کنیم.

سود پرک ویژه

کاربرد سود پرک در تولید مواد شیمیایی

در حدود ۴۰ درصد از سود پرک تولید شده در سطح جهان به منظور یک ماده ی اولیه در فرآیند تولید طیف وسیعی از محصولات شیمیایی استفاده می شود. محصولاتی مانند: تولید صابون و مواد شوینده با کاربرد های خانگی و صنعتی و همچنین انواع سفید کننده های کلری که حاوی آب ژاول می ‌باشند. این محصول از ترکیب سود سوزآور و کلر به دست می ‌آید.
محصولات لوله بازکن که در جهت استفاده از خاصیت واکنش پذیری سود پرک از سود سوزآور در ترکیبات خود استفاده می ‌کنند. این طیف از محصولات با تبدیل چربی ها و مواد روغنی انسداد کننده ی لوله ها به مواد صابونی شکل محلول در آب، موجب باز شدن لوله ها می گردند.

سود پرک ویژه

کاربرد سود پرک در داروسازی

کاربرد های متنوعی از کاستیک سودا در صنایع داروسازی وجود دارد که عام ترین آنها به تولید انواع مسکن های ساده مانند: آسپرین، مواد ضد انعقاد و همچنین دارو های ضد تصلب شرائین اشاره کرد.

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118