کاستیک سودا 98%

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

باید ها و نباید ها در حادثه های ناشی از سود پرک

سود پرک یک ماده ی پولکی شکل سفید رنگ و بدون بو است که حالت جامد سود سوزآور است. کاستیک سودا 98% را به سبب خطرات حمل و نقل سود سوزآور که به شکل مایع است تولید می کنند. اما در محل استفاده، الزاماً باید رقیق شود و یا دوباره به حالت مایع برگردد و در اکثر موارد حلال در آب مورد استفاده قرار گیرد. این کاربرد های سود پرک است که می تواند این ماده را بسیار خطرناک جلوه دهد. حادثه در کارکرد با سود پرک همیشه در کمین نشسته است و گویی انتظار فقط یک اشتباه کوچک را می کشد تا ذات تهاجمی و خورنده ی خود را نمایش دهد.
پیشگیری از حادثه دستورالعمل هایی دارد که کارخانجات و کارگاه های استفاده کننده از سود پرک ملزم به اجرای آن هستند. اما اگر حادثه ای رخ دهد چطور باید رفتار کرد؟ در ادامه قصد داریم به رفتار های صحیح در مواجهه با حادثه های ناشی از سود پرک بپردازیم.

کاستیک سودا 98%

اقدامات اولیه در جهت برخورد با سود پرک

در صورت تماس کاستیک سودا 98% محلول شده یا سود سوزآور با بدن باید هر چه سریع تر به حالت شست و شو، و فقط با آب آن را از روی پوست حذف نمود. استفاده از صابون یا هر ماده ی شیمیایی دیگری، در جهت حذف اثر شیمیایی سود بسیار خطرناک است و می‌تواند ابعاد فاجعه را وسیع تر کند. هر گونه تماسی در هر ابعادی باید به مدت حداقل ۳۰ دقیقه مورد شست و شو قرار گیرد. تماس با فوریت های پزشکی باید در اولویت دوم باشد. هر گونه تاخیر و یا کوتاهی در عمل شست و شو می تواند تبعات جدی و جبران ناپذیری داشته باشد. محل قرارگیری فواره ی چشم شوی باید در نزدیکی محل کار با سود پرک باشد و دوش ایمنی درست در بالای فواره قرار گرفته باشد.

z002

در صورت برخورد سود پرک و یا سود مایع با بخش‌ های مختلف بدن به صورت زیر عمل کنید:

- پوست بدن: محل تماس را سریعاً با دوش ایمنی بشورید و این شست و شو را به مدت ۳۰ دقیقه ادامه دهید. در حین شستن لباس ها را در آورید. تا زمانی که صورت و سر و مو ها را به طور کامل نشسته اید، عینک ایمنی را در نیاورید، زیرا ممکن است سود مایع و یا سود پرک محلول، از طریق آب آلوده ی سر و صورت شما وارد چشم‌ هایتان شود.
- چشم ها: شست و شوی فوری با آب کم فشار توسط یک فواره ی چشم شوی و یا هر شلنگی که به آب وصل شده است. پلک ها را با دست باز نگه دارید و به مدت ۳۰ دقیقه تحت شست و شو قرار دهید.

- استنشاق بخارات سود پرک محلول: فردی که مورد استنشاق بخارات سود پرک و یا سود مایع قرار گرفته را سریعاً از محل آلوده خارج کرده و وارد هوای آزاد کنید. درخواست فوری خدمات پزشکی را داشته باشید و اگر مصدوم نفس نمی‌کشد حتما به او تنفس مصنوعی بدهید.
- خوردن سود پرک محلول: در صورت خوردن سود سوزآور و یا سود پرک محلول در آب، هرگز اقدام به استفراغ اجباری و یا عمدی نکنید. این کار موجب آسیب بیشتر به دستگاه گوارش، آن هم در ناحیه حلق و دهان می شود. به سرعت مقدار زیادی آب یا شیر بنوشید. به فردی که در اثر خوردن و یا استنشاق بخارات سود مایع و یا سود پرک محلول بی هوش شده است چیزی نخورانید.

 

سود پرک

پرک بندر امام

شرکت پرک بندر امام با بهره بردن از کادری متشکل از ۳۰ نخبه مهندسی شیمی در کار تحقیقاتی و بهره‌برداری خود توانسته سطح کیفی مطلوبی در تولیدات خود داشته باشد. فرآیند تولید ۲۴ ساعته شرکت که در سه شیفت کاری می باشد، مادامی که توانسته سطح کیفی محصولات خود را در حد بالایی نگه دارد ...

ارتباط با ما

آدرس کارخانه: ایران، استان خوزستان، شهرستان بندر ماهشهر، شهرک صنعتی، سایت 1 ، فاز شیمیایی شرکت پرک بندر امام

تلفن :  00986152363419

فکس : 00982143856565

  + اطلاعات بیشتر

 

 

whatsapp    Telegram   imo

 

مدیرفروش: احمد توکل00989126712118